
Texas Instruments
Product No:
BQ51050BRHLR
Manufacturer:
Package:
20-VQFN (3.5x4.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC WIRELESS PWR RCVR 20QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1705
4.1705
10
3.7278
37.278
25
3.35502
83.8755
100
3.05672
305.672
250
2.758458
689.6145
500
2.475168
1237.584
1000
2.21445
2214.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Wireless Power Receiver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 8mA |
| Voltage - Supply | 4V ~ 10V |
| Base Product Number | BQ51050 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (3.5x4.5) |