
Taiyo Yuden
Product No:
BRHL2518T3R3MD
Manufacturer:
Package:
1007 (2518 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 3.3UH 800MA 214.5 MOHM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.26505
2.6505
25
0.2318
5.795
50
0.19855
9.9275
100
0.18202
18.202
250
0.165528
41.382
500
0.155591
77.7955
1000
0.119168
119.168
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | BR, HL Type |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 3.3 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1007 (2518 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm) |
| DC Resistance (DCR) | 214.5mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 1007 (2518 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 200MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.2A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |