
Taiyo Yuden
Product No:
BRL2012T680M
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 68UH 110MA 7.54OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.24225
2.4225
25
0.21166
5.2915
50
0.18126
9.063
100
0.16625
16.625
250
0.151126
37.7815
500
0.142063
71.0315
1000
0.108804
108.804
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | BR, L Type |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 68 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| DC Resistance (DCR) | 7.54Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 110 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 6.5MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 100mA |
| Inductance Frequency - Test | 2.52 MHz |