
Taiyo Yuden
Product No:
BRL2012TR47M
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 470NH 1.05A 117MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.24225
2.4225
25
0.21166
5.2915
50
0.18126
9.063
100
0.16625
16.625
250
0.151126
37.7815
500
0.142063
71.0315
1000
0.108804
108.804
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | BR, L Type |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| DC Resistance (DCR) | 117mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.05 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 350MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.1A |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz |