BSC032NE2LSATMA1
Infineon Technologies
Product No:
BSC032NE2LSATMA1
Package:
PG-TDSON-8-6
Description:
MOSFET N-CH 25V 22A/84A TDSON
Payment:
In Stock : 23439
Mfr Infineon Technologies
Series OptiMOS™
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Package / Case 8-PowerTDFN
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Base Product Number BSC032
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.2mOhm @ 30A, 10V
Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta), 78W (Tc)
Supplier Device Package PG-TDSON-8-6
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1200 pF @ 12 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Ta), 84A (Tc)