BSC100N03MSGATMA1
Infineon Technologies
Product No:
BSC100N03MSGATMA1
Package:
PG-TDSON-8-5
Description:
MOSFET N-CH 30V 12A/44A TDSON
Payment:
In Stock : 44923
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Package / Case 8-PowerTDFN
Product Status Not For New Designs
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Base Product Number BSC100
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 30A, 10V
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 30W (Tc)
Supplier Device Package PG-TDSON-8-5
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1700 pF @ 15 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Ta), 44A (Tc)