
Chilisin Electronics
Product No:
BSCH0010050582NJCS
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
INDUCTOR RF
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.03515
0.3515
25
0.03192
0.798
50
0.02831
1.4155
100
0.02413
2.413
250
0.021318
5.3295
500
0.019532
9.766
1000
0.016682
16.682
2500
0.014915
37.2875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chilisin Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | BSCH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 82 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ceramic |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1.6Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 100 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |