
Chilisin Electronics
Product No:
BSCL00201212100K00
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
INDUCTOR RF
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.228
0.228
10
0.20235
2.0235
25
0.18012
4.503
50
0.15295
7.6475
100
0.134995
13.4995
250
0.123766
30.9415
500
0.112499
56.2495
1000
0.094496
94.496
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chilisin Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | BSCL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 45 @ 2MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1.1Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 15 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Frequency - Self Resonant | 24MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2 MHz |