
Chilisin Electronics
Product No:
BSCL00321611100K00
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
INDUCTOR RF
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.2128
2.128
25
0.18924
4.731
50
0.16074
8.037
100
0.14193
14.193
250
0.130074
32.5185
500
0.118256
59.128
1000
0.099342
99.342
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chilisin Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | BSCL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 45 @ 2MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 25 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Frequency - Self Resonant | 24MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2 MHz |