Home / Fixed Inductors / BSPQ000402032N3B00
BSPQ000402032N3B00
Chilisin Electronics
Product No:
BSPQ000402032N3B00
Description:
FIXED IND 2.3NH SMD
Features -
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.1nH
Inductance 2.3 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Current Rating (Amps) 450 mA
Height - Seated (Max) 0.013" (0.32mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1005
Frequency - Self Resonant 9.8GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz