Home / Fixed Inductors / BSPQ000402033N5C00
BSPQ000402033N5C00
Chilisin Electronics
Product No:
BSPQ000402033N5C00
Description:
FIXED IND 3.5NH SMD
Features -
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.2nH
Inductance 3.5 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Current Rating (Amps) 350 mA
Height - Seated (Max) 0.013" (0.32mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1005
Frequency - Self Resonant 8.2GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz