Home / Fixed Inductors / BSPQ000603041N3B00
BSPQ000603041N3B00
Chilisin Electronics
Product No:
BSPQ000603041N3B00
Package:
0201
Description:
FIXED IND CHIP CERM 1.3NH 1.1A
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 14900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type Thick Film
Features -
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.1nH
Inductance 1.3 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.1 A
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 13GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz