Home / Fixed Inductors / BSPQ000603042N8B00
BSPQ000603042N8B00
Chilisin Electronics
Product No:
BSPQ000603042N8B00
Description:
FIXED IND CHIP CERM 2.8NH 600MA
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 14995
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type Thick Film
Features -
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.1nH
Inductance 2.8 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Current Rating (Amps) 600 mA
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 8GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz