Home / Fixed Inductors / BSPQ000603043N8C00
BSPQ000603043N8C00
Chilisin Electronics
Product No:
BSPQ000603043N8C00
Description:
FIXED IND 3.8NH SMD
Features -
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.2nH
Inductance 3.8 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Current Rating (Amps) 500 mA
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 7GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz