Home / Fixed Inductors / BSPQ000603046N2J00
BSPQ000603046N2J00
Chilisin Electronics
Product No:
BSPQ000603046N2J00
Description:
FIXED IND 6.2NH SMD
Features -
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 6.2 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 5.5GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz