BSZ100N03MSGATMA1
Infineon Technologies
Product No:
BSZ100N03MSGATMA1
Package:
PG-TSDSON-8
Description:
MOSFET N-CH 30V 10A/40A 8TSDSON
Payment:
In Stock : 10000
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Base Product Number BSZ100
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.1mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max) 2.1W (Ta), 30W (Tc)
Supplier Device Package PG-TSDSON-8
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1700 pF @ 15 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Ta), 40A (Tc)