
Texas Instruments
Product No:
BUF634AIDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.648
3.648
10
3.27655
32.7655
25
3.09738
77.4345
100
2.684415
268.4415
250
2.54676
636.69
500
2.285187
1142.5935
1000
1.927265
1927.265
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 3750V/µs |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 210 MHz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 8.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | BUF634 |
| Current - Input Bias | 30 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Input Offset | 36 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 250 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |