Home / Fixed Inductors / BWCM001107059N3JL8
BWCM001107059N3JL8
Chilisin Electronics
Product No:
BWCM001107059N3JL8
Features -
Q @ Freq 34 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 9.3 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
DC Resistance (DCR) 81mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.4 A
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 6GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz