Home / Fixed Inductors / BWCM001810104N9CL8
BWCM001810104N9CL8
Chilisin Electronics
Product No:
BWCM001810104N9CL8
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR RF
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type Drum Core, Wirewound
Series BWCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.2nH
Inductance 4.9 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
DC Resistance (DCR) 81mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.2 A
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 7.3GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz