Home / Fixed Inductors / BWCM0018101051NJL8
BWCM0018101051NJL8
Chilisin Electronics
Product No:
BWCM0018101051NJL8
Features -
Q @ Freq 32 @ 200MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 51 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Current Rating (Amps) 830 mA
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2.7GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz