Home / Fixed Inductors / BWCM001810105N6CL8
BWCM001810105N6CL8
Chilisin Electronics
Product No:
BWCM001810105N6CL8
Features -
Q @ Freq 38 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.2nH
Inductance 5.6 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.9 A
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 6.65GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz