Home / Fixed Inductors / BWCS000604049N4J00
BWCS000604049N4J00
Chilisin Electronics
Product No:
BWCS000604049N4J00
Package:
0201
Features -
Q @ Freq 16 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 9.4 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.023" L x 0.018" W (0.58mm x 0.46mm)
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Current Rating (Amps) 280 mA
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 6.4GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz