Home / Fixed Inductors / BWCS001207075N1J00
BWCS001207075N1J00
Chilisin Electronics
Product No:
BWCS001207075N1J00
Package:
0402
INDUCTOR RF
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 5.1 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Current Rating (Amps) 800 mA
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 4.8GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz