Home / Fixed Inductors / BWCS002317153N3J00
BWCS002317153N3J00
Chilisin Electronics
Product No:
BWCS002317153N3J00
Features -
Q @ Freq 50 @ 1.5GHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 3.3 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Current Rating (Amps) 600 mA
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 7.9GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz