Home / Fixed Inductors / BWCS00292821R47J00
BWCS00292821R47J00
Chilisin Electronics
Product No:
BWCS00292821R47J00
Package:
1008
Features -
Q @ Freq 45 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 470 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
DC Resistance (DCR) 1.19Ohm Max
Current Rating (Amps) 470 mA
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008
Frequency - Self Resonant 450MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz