Home / Fixed Inductors / BWCS00493834330G00
BWCS00493834330G00
Chilisin Electronics
Product No:
BWCS00493834330G00
Features -
Q @ Freq 20 @ 10MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 33 µH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
DC Resistance (DCR) 13.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 145 mA
Height - Seated (Max) 0.135" (3.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 20MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz