Home / Fixed Inductors / BWLD00241715680M00
BWLD00241715680M00
Chilisin Electronics
Product No:
BWLD00241715680M00
Features -
Q @ Freq 17 @ 2.52MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 68 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.094" L x 0.068" W (2.40mm x 1.72mm)
DC Resistance (DCR) 5.5Ohm
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 11MHz
Current - Saturation (Isat) 95mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz