Home / Fixed Inductors / BWLS00100606R22K00
BWLS00100606R22K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWLS00100606R22K00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
0402
Batch:
Datasheet:
Description:
INDUCTOR RF
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type Drum Core, Wirewound
Series BWLS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 11 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 220 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm)
DC Resistance (DCR) 530mOhm Max
Current Rating (Amps) 380 mA
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 1.15GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz