
Chilisin Electronics
Product No:
BWLS002417153R3K00
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
INDUCTOR RF
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.32775
3.2775
25
0.28652
7.163
50
0.24548
12.274
100
0.225055
22.5055
250
0.20463
51.1575
500
0.192337
96.1685
1000
0.147326
147.326
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chilisin Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | BWLS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 23 @ 7.9MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 3.3 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.094" L x 0.068" W (2.40mm x 1.72mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1.45Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 650 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Frequency - Self Resonant | 160MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 7.9 MHz |