Home / Fixed Inductors / BWLT00241810330K00
BWLT00241810330K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWLT00241810330K00
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.094" L x 0.073" W (2.40mm x 1.85mm)
DC Resistance (DCR) 13.5Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz