Home / Fixed Inductors / BWNC00372926681K00
BWNC00372926681K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWNC00372926681K00
Features -
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 680 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.146" L x 0.114" W (3.70mm x 2.90mm)
DC Resistance (DCR) 28Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2MHz
Current - Saturation (Isat) 65mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz