Home / Fixed Inductors / BWQC00322520220M00
BWQC00322520220M00
Chilisin Electronics
Product No:
BWQC00322520220M00
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
DC Resistance (DCR) 710mOhm Max
Current Rating (Amps) 250 mA
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant 19MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz