Home / Fixed Inductors / BWQC00453226151K00
BWQC00453226151K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWQC00453226151K00
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 150 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 5.5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz