Home / Fixed Inductors / BWQV00322520330K00
BWQV00322520330K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWQV00322520330K00
Features -
Q @ Freq 40 @ 1MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 115 mA
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant 12MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz