Home / Fixed Inductors / BWQV00322520471K00
BWQV00322520471K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWQV00322520471K00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Features -
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 470 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
DC Resistance (DCR) 25Ohm Max
Current Rating (Amps) 45 mA
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant 5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz