Home / Fixed Inductors / BWQV00453226220K00
BWQV00453226220K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWQV00453226220K00
Features -
Q @ Freq 35 @ 1MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
DC Resistance (DCR) 940mOhm Max
Current Rating (Amps) 320 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 15MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz