Home / Fixed Inductors / BWQV00453226331K00
BWQV00453226331K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWQV00453226331K00
Features -
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 330 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
DC Resistance (DCR) 8.2Ohm Max
Current Rating (Amps) 95 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 3.6MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz