Home / Fixed Inductors / BWQV00453226471J00
BWQV00453226471J00
Chilisin Electronics
Product No:
BWQV00453226471J00
Features -
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 470 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
DC Resistance (DCR) 11.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 80 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 3MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz