
Chilisin Electronics
Product No:
BWVC005050403R3M00
Manufacturer:
Package:
2020
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
INDUCTOR POWER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3686
3.686
25
0.34276
8.569
50
0.28994
14.497
100
0.263625
26.3625
250
0.247798
61.9495
500
0.221445
110.7225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chilisin Electronics |
| Type | - |
| Series | BWVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 3.3 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2020 (5050 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 26mOhm |
| Current Rating (Amps) | 3.78 A |
| Height - Seated (Max) | 0.165" (4.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 2020 |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 4.77A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |