
onsemi
Product No:
BYV32-200G
Manufacturer:
Package:
TO-220
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO220AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8145
1.8145
10
1.6283
16.283
100
1.309005
130.9005
500
1.075476
537.738
1000
0.89111
891.11
2000
0.829654
1659.308
5000
0.798931
3994.655
10000
0.768198
7681.98
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package | Tube |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BYV32 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.15 V @ 20 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 8A |