
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BYVB32-200-E3/45
Manufacturer:
Package:
TO-263AB (D²PAK)
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5295
1.5295
10
1.3775
13.775
100
1.10732
110.732
500
0.909758
454.879
1000
0.753796
753.796
2000
0.701812
1403.624
5000
0.675811
3379.055
10000
0.649819
6498.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BYVB32 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-263AB (D²PAK) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.15 V @ 20 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 18A |