BZD17C13P-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZD17C13P-E3-18
Package:
DO-219AB (SMF)
Description:
DIODE ZENER 13V 800MW DO219AB
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance -
Power - Max 800 mW
Base Product Number BZD17
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA