BZD17C220P RTG
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZD17C220P RTG
Description:
DIODE ZENER 220V 800MW SUB SMA
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5.68%
Power - Max 800 mW
Base Product Number BZD17
Impedance (Max) (Zzt) 900 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package Sub SMA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 220 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 160 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA