BZD27C130P-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZD27C130P-M3-18
Package:
DO-219AB (SMF)
Description:
DIODE ZENER 130V 800MW DO219AB
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZD27-M
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance -
Power - Max 800 mW
Product Status Active
Base Product Number BZD27C130
Impedance (Max) (Zzt) 300 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 130 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA