
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZD27C15PW
Manufacturer:
Package:
SOD-123W
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 15V 1W SOD123W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.36195
3.6195
100
0.21717
21.717
500
0.201058
100.529
1000
0.136724
136.724
2000
0.125866
251.732
5000
0.12064
603.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123W |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BZD27 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 11 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 200 mA |