
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZD27C15PWH
Manufacturer:
Package:
SOD-123W
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 15V 1W SOD123W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.34295
3.4295
100
0.205675
20.5675
500
0.190456
95.228
1000
0.129514
129.514
2000
0.119234
238.468
5000
0.114276
571.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123W |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BZD27 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 11 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 200 mA |