
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZD27C22PW
Manufacturer:
Package:
SOD-123W
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 22V 1W SOD123W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.31445
3.1445
100
0.188575
18.8575
500
0.174629
87.3145
1000
0.11875
118.75
2000
0.109316
218.632
5000
0.104776
523.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123W |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BZD27 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 16 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 200 mA |