
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZD27C33P
Manufacturer:
Package:
Sub SMA
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 33V 1W SUB SMA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.5719
5.719
100
0.39615
39.615
500
0.330999
165.4995
1000
0.281713
281.713
2000
0.250895
501.79
5000
0.23769
1188.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-219AB |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BZD27 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Supplier Device Package | Sub SMA |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 24 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |