BZT03C22-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT03C22-TAP
Description:
TVS DIODE 18VWM 31VC SOD57
Series BZT03
Package Tape & Box (TB)
Tolerance ±5.68%
Power - Max 1.3 W
Product Status Active
Base Product Number BZT03C22
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature 175°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-57
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 16 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA