BZT03C27-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT03C27-TR
Description:
TVS DIODE 22VWM 38.1VC SOD57
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 23375
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series BZT03
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±7.04%
Power - Max 1.3 W
Product Status Active
Base Product Number BZT03C27
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature 175°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-57
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA